KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kroki 4355006
nr 435 5006
Kroki
Ewald Dahlskog (1894-1950) Stockholm 1938, lila modell stående på knä, glas och svart träram, signerad 'E. Dahlskog 5.10.1938'
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 oktober 2006
30/10 07:01:42